PORTFOLIO

Mentor Inspira loengud on toimunud 130-s koolis üle Eesti. Mõnes  koolis ka juba mitu korda. Loengud on suunatud nii õpilastele, õpetajatele kui lapsevanematele.

Teemad ja esinejad on olnud väga erinevad – tervislikust toitumisest, sportimise vajalikkusest, suitsetamisest ja teistest sõltuvustest ning emotsioonidega toimetulekust.

Mentor Inspira jaoks on kooliõpilased oluline sihtgrupp, kuna uuringud näitavad, et noorte hulgas on suitsetamine ning alkoholi tarbimine tõusev trend. Räägime sõltuvuste tekke-mehhanismist ja inspireerime leidma sõltuvuste asemel endale hobi ning eneseteostuse viis, millest tulevikus võiks saada ka elukutse.

Loengute eesmärk on jagada infot, mida kooliprogrammides ei käsitleta ning teha seda uudselt, noortepäraselt ja lihtsalt.

Koolides loenguid pidamas oleme käinud koos meie erinevate koostööpartneritega. Aivo Liksor CFC Rattakooli juhataja Jalgratturite Liidust, Rainer Kramm  DJ Club.eest, trikiratturid Karl Pärjamäe ja Hendrik Võrno, suitsetamisest loobumise nõustaja ja psühholoog  Siim Sepper, Eesti Toiduravi Konsultantide Ühingu juhataja Meeli Matsalu ning toitumisspetsialist Laine Parts Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist.

Saadud tagasiside on olnud väga positiivne ning see innustab meid kooliloengutega jätkama.