Private: E-koolitus KOOSTÖÖVALMIS MEESKOND
About Lesson

Hea suhtlemise võti on teadlik olemine sellest, mis parajasti toimub.
Sa jälgid alateadlikult vestluspartneri kehakeelt ja teed järeldused kuidas teine Sinusse ja Sinu poolt räägitusse suhtub ning vajadusel muudad oma jutu kurssi.
Mina-pilt mängib olulist rolli enesekindluses. Kui mina-pilt on ebakindel, siis kaua teisi sellega ei peta. Mina-pilt on elukogemuste, uskumuste ja meedia/autoriteetide/iidolite/iseenda sisenduste summa, aga õnneks saab seda muuta visualiseerides uut mina, käitudes teadlikult uue mina-pildi kohaselt ning tehes enesesisendusi.
Kui keegi teeb sulle komplimendi, pane käsi südamele ja ütle “Aitäh” sest see muudab mina-pildi programmeeringut su ajus.

Uue inimesega kohtudes on Sul 7 sek aega ja siis teeb ta Sinu kohta otsuse: meeldib – ei meeldi, usaldan – ei usalda.
Seepärast esmakohtumisel

– ole avatud (ära pane käsi taskusse)
– lõug üles
– naerata, nii et silmad ka naeratavad, siis saadad teate, et oled turvaline
– käepigistus – kiireim viis luua kontakti ja ühele lainele jõuda. Jälgi, et pigistusaste oleks sama tugev kui teisel+silmside
su enesehinnang muutub sõltuvalt kehahoiakust.

93% infost saadakse mitteverbaalselt, vaid 7% verbaalselt.
Kehakeel – 55%
Hääletoon 38%
Sõnad 7 %

Kehakeel on kõik see, mida sa teed oma kehaga.

– käte asend

– kuhu su jalalabad suunavad

– kehahoiak

– naeratus ja muu miimika

– pea asend

– mida sa teed oma kulmudega

Isegi “Tere!” võib öelda mänguliselt, seksikalt, tüdinult, ootusärevalt, ametlikult… Inimese majanduslik edukus sõltub 85% sellest, kuidas inimene oskab suhelda, läbi rääkida, juhtida. Ainult 15% edust sõltub inimese tehnilistest oskustest.

Psühholoog Daniel Kahneman: “Inimesed teevad äri pigem nendega, kes neile meeldib ja keda nad usalduvad, (mitte inimestega, kes neile ei meeldi) isegi kui see meeldiv inimene pakub madala kvaliteediga toodet või teenust kõrge hinnaga.”
 
LAIENEMINE
Kas istud, seisad või kõnnid, ära karda võtta ruumi. Laienev kehakeel on märk enesekindlusest ja jõust. Enesekindlad võtavad palju ruumi. Selg sirgeks, rind ette, kuid ära vehi kõndides kätega. Inimesed usaldavad rohkem neid, kes on enesekindlad.

Jätad nõrga mulje kui…

 • – ristad käed ja jalad
 • – kõnnid lühikeste sammudega
 • – räägid kiiresti ja vaikselt
 • – ei loo silmsidet
 • – ei julge sõna võtta
 •  
 •  
 • AEGLUSTA
  Liigu aeglaselt, räägi aeglaselt. Sa tundud rahulik, lõdvestunud ja kontrolliomav. Kujutle lõvi dzunglis. Ta pole kuhugi kiiret.
   
  HÄÄL
  Võimas hääl on sügav, selge ja tugev. Mida sügavam hääl, seda rohkem raha, tähelepanu ja seksi. (näitavad uuringud)
   
  RÜHT
  Hea rüht avab diafragma, rahulik meeleseisund ja sügav hingamine muudavad hääle sügavamaks.
   
  SILMSIDE
  Kui vaatad kedagi lahkelt intensiivselt, siis tema südametegevus intensiivistub, heaoluhormoonid vallanduvad ja teine tunneb ennast kütkestavana.

 

Silmside loovad inimesed tunduvad teistele

 • – dominantsed ja jõulised
 • – soojad
 • – atraktiivsed, meeldivad
 • – oskustega, kompetentsed, väärtuslikud
 • – usaldusväärsed, siirad
 • – enesekindlad ja emotsionaalselt stabiilsed
   
  KÄED
  Kui varjad käsi taskusse või selja taha, siis mõjud ebausaldusväärsena. TED Talks lektorite uuring: Kui lektor tegi 18 min jooksul 272 käeliigutust oli klipi vaatajate arv keskmiselt 124 000. Kui lektor tegi 465 käeliigutust, oli vaatajaid 7 360 000.  Kui pigistad või ristad oma käsi, puudutad oma nägu kätega, siis tundud suletuna ja eemalehoidvana.
   
  PUUDUTAMINE
  Inimesed, kes puudutavad teisi (käepigistus, õlale patsutus) tunduvad dominantsed, autoriteetsed. NB! Kui inimene eelnevalt suhtub sinusse tõrjuvalt ja umbusklikult, siis sa võimendad seda tunnet teda puudutades. Ja mõned inimesed ei talu üldse puudutusi.
   
  RIIETUS
  Inimesed, kes riietuvad hästi ja on atraktiivsed – neile omistatakse automaatselt häid isikuomadusi – intelligentsus, sõbralikkus, usaldusväärsus, lojaalsus, sõltumatus, liidriomadused.
   
  SEISMINE
  Toetu kahe jalaga maapinnale. Kui toetud ühele jalale, siis inimesed tajuvad sinus nõrkust.

  Kehakeele ekspert Amy Cuddy: “Sul on võimalik oma tundeid muuta muutes kehakeelt teadlikult. Kui naeratad teadlikult peegli ees paha tujuga, siis muutub tuju paremaks.”
  Kui lased õlad längu ja tõmbad kaela õlgade vahele, istud kössis, siis muutud varsti jõuetuks ja väsinuks. Jälgi, kuidas Sa oma keha hoiad, sest keha saadab signaale ajule ja aju reguleerib Su meeleolu vastavalt kehahoiakule. Siruta ennast igasse suunda kätega, kehaga – Laiene!